۱۷ فروردین، ۱۳۹۲

اهدای عضو اهدای زندگیست - گویا روشن

در زمانهای قدیم انسانها بیشتر به هم توجه داشتند و در برابر هم احساس مسئولیت میکردند امروزه بشر در برابر مشکلات همنوعان خود شانه خالی کرده وزجر و ناراحتی های همدیگررا نادیده می گیرند.
عواطف و مهربانی به اندازه ای کم رنگ شده که گویی درد و بیماری تنها شامل بعضی ها است. این درحالیست که اعضای وجود همه انسانها مانند هم تشکیل شده است بنابر این درچه زمانی مرگ و یا بیماری بسراغ انسان می آید مشخص نیست.

گاهی اوقات کلیه‌ها، قلب، کبد، ریه  و بعضاً دریچه‌های قلب بسرعت  از کار می افتند و منجر به مرگ زودرس خواهد شد.
هر چند امروزه علم در جهان به اندازه ای پیشرفت کرده است که میتوان انسانها را از مرگ زود به هنگام نجات داد.
اما این معجزه ها بستگی به تفکر واندیشه های درست و انسان دوستانه دارد که با اهدای اعضای عضو پس از مرگ یا در اثر مرگ مغزی نزدیکان به نتیجه رساند. که علیرغم بندرت دیده میشود افراد جامعه در این راه گامی موثر بردارند.

یکی از علل مهم آن عدم اطلاع از مرگ مغزی و کما میباشد مرگ مغزی عبارتست از قطع تمامی فعالیت‌های مغزی  که به طور همزمان فرد قادر به ایجاد ارتباط با محیط پیرامونش نمی باشد و هیچگونه واکنشی از خود نشان نمی دهد حتی فرد مبتلا به مرگ مغزی قادر به تنفس خودبخودی هم نمی‌باشد و ضربان قلب وی را به کمک دستگاه تنفس مصنوعی  ادامه می‌دهند.

اما کما یک نوع اختلال در کارکرد مغزاست که در آن شخص به دلیل کمبود خون و اکسیژن رسانی به مغز دچار کاهش سطح هوشیاری می‌شود و به هیچ یک از تحریکات پاسخ نمی‌دهد در حالت کما شانس بهبود برای برخی بیماران وجود دارد،
در صورتی که در مرگ مغزی بهبود بیمار ممکن نمی باشد و مرگ وی حتمی است.

علت دیگر آن بر مبنای اعتقادات مذهبی میباشد که انسانها از این کار خود داری می نمایند در حالی  که جزئیات و اسرار نهفته و نظام آخرت برای کسی مشخص نشده است و کسی هم نمی تواند ادعا کند که از آن نظام مطلع میباشد زیرا کسی بعد از مرگش دوباره به این دنیا برنگشته است.
 همچنین خدایی که قادر است انسان را از نیستی به وجود آورد. براحتی نیز می تواند ذرات جدا شده را در قیامت به بدن انسان بازگرداند.
 بشر پس مرگ در زیر این خاک نابود میشود و حتی اثری ازاسکلت بدن وی نخواهد ماند.حال بجای اینکه آن را به خاک سپرد میتوان با اهدای عضو خود و نزدیکان زندگی دوباره به همنوعان خود ببخشید.

زیرا تنها چیزی که درد و لذتها را درک میکند روح میباشد و اعضای بدن انسان تنها وسیله بیش نیست  و آنچه عذاب خواهد شد روح انسان می باشد.

اگر گیرنده شخص خلاف کار باشد گناهش به شخص اهدا کننده باز نمی گردد. زیرا خدایی که از کوچکترین چیزها آگاه میباشد هرگز گناه کسی را بر دوش دیگری نمی گذارد.

K

هیچ نظری موجود نیست: